ДОШКІЛЬНА  ОСВІТА  МИКОЛАЄВА 

Меню сайту
Категорії розділу
Архів записів
Корисні посилання
Офіційні сайти  Міністерство освіти і науки України  Інститут інноваційних технологій і змісту освіти  Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації  Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради
 
Інформаційні сайти  Освіта . UA  Освітній портал Педагогічна преса  Дошкілля. UA Блог ВГО  
На допомогу педагогам ДНЗ  Семейные «секретики» Психологические консультации по семейным вопросам
Сайт Лии Николаевны Олейник  ukrdeti.com – сайт Катерины Крут, доктора педагогических наук, профессора

Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
javascript://" rel="nofollow" onclick="new _uWnd('LF', ' ', -250, -110, {autosize:1, closeonesc:1, resize:1 }, {url:'/index/40' } ); return false;

Каталог статей

Головна » Статті » Курси

«Народні традиції та їх роль у вихованні дітей дошкільного віку»

22.01.15. на базі дошкільного навчального закладу №7 «Веселка» пройшла зустріч курсантів ОІППО  для вихователів дошкільних закладів за темою: «Народні традиції та їх роль у вихованні дітей дошкільного віку».

На початку заходу завідуюча ДНЗ Алла Іванівна Ланіна познайомила учасників с дошкільним закладом та педагогічним колективом.

 Вихователь - методист – Каніна Наталія Миколаївна представила учасникам програму роботи та надала консультацію з означеної теми.

  Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група мають свої традиції, звичаї, обряди та свята, становлення яких відбувалося протягом багатьох століть. Традиції – це ті найміцніші елементи, що об’єднують і цементують окремих людей в один народ в одну націю, підтримуючи її цілісність та зв’язок між поколіннями. Народні традиції охоплюють усі сфери людського життя, регулюючи сімейні та суспільні відносини, які передаються з покоління в покоління, змалку формуючи у дитини необхідні якості та звички. Величезний вплив на дитину справляють домашня обстановка, побут у сім’ї, тому існують естетичні традиції, які привчають дитину любити та берегти красу, шанувати рідний дім та батьків.

Під час перегляду заходів вихователі ознайомились з народними традиціями, які проводяться у дошкільному закладі, а саме: «Андріївські вечорниці». Поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія.  Діти старшої групи разом з вихователями Федоренко С.А. та Кравченко Т.В. показали як їм бачиться це свято.

Українська земля багата на різноманітні звичаї, традиції, обряди. Тільки шкода, що багато з них вже забуто та пішло в минуле. А от діти середньої групи  (вихователі Продан Л.Г., Фоменко О.С.) разом із своїми матусями  нагадали про чудовий обряд закосичення.      

Ми, педагоги, розуміємо, що одним із найважливіших завдань є виховання в дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу. 

А ще в нашому садочку є  вже свої традиції. Це щедрування - давній український звичай новорічних обходів, під час яких групи щедрувальників піснями славлять господарів, бажають їм здоров'я і достатку, за що отримують винагороду. Щедрування супроводжується магічними діями, музикою, піснями, танцями.

Ми вважаємо, що ознайомлення  і  засвоєння у навчальних закладах народними традиціями   є однією із найважливіших умов успішної реалізації мети і завдань національ­ного виховання.

Категорія: Курси | Додав: olzakybarich (18.02.2015)
Переглядів: 1677 | Рейтинг: 0.0/0

Заглянь в очі дитини–
і ти побачиш
глибини Всесвіту
С.Русова
Пошук
Календар

Сайти дошкільних навчальних закладів міста 
Дошкільна  освіта  Миколаєва  © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz