ДОШКІЛЬНА  ОСВІТА  МИКОЛАЄВА 

Меню сайту
Архів записів
Корисні посилання
Офіційні сайти  Міністерство освіти і науки України  Інститут інноваційних технологій і змісту освіти  Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації  Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради
 
Інформаційні сайти  Освіта . UA  Освітній портал Педагогічна преса  Дошкілля. UA Блог ВГО  
На допомогу педагогам ДНЗ  Семейные «секретики» Психологические консультации по семейным вопросам
Сайт Лии Николаевны Олейник  ukrdeti.com – сайт Катерины Крут, доктора педагогических наук, профессора

Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
javascript:;" rel="nofollow" onclick="new _uWnd('LF', ' ', -250, -110, {autosize:1, closeonesc:1, resize:1 }, {url:'/index/40' } ); return false;

Методичні об’єднання 2012-2013 н.р.

139


4 квітня 2013року на базі навчально-виховного комплексу №2 «Зоря» пройшло міське методичне об’єднання інструкторів фізичної культури міста Миколаєва з теми: «Навчання дітей дошкільного віку різним видам метання».

Вчитель фізичної культури закладу Торубара Лариса Анатоліївна підготувала теоретичну частину з цього питання. Було розглянуто:

Ø    метання , як один із видів рухової діяльності дошкільника;

Ø    еталонні критерії та вимоги  метання;

Ø    типові помилки; основні  методи та прийоми при навчанні дітей техніці метання;

Ø    підготовчі вправи для метання; техніка безпеки.

В практичній частині заходу проведено два заняття: заняття з фізичної культури в середній групі та заняття  з фізичної культури в старшій групі.

Діти середньої групи, щоб підняти свій  емоційний настрій заспівали  привітальну пісню.  Вправи для підготовки роботи кисті  виконували  під спів пісні, яку вони вивчили на  музичному занятті. Вправи з різновидами  ходьби, були  замінені  хороводом. Під час його виконання діти не тільки виконували  – перешикування  у два та одне коло, звуження та розширення кола, виставлення ноги на п’яту, кружляння навшпиньках, розвиток кистей рук під час вправ з предметом «кільце», але й завдяки співу розвивали  дихання. Основна частина цього заняття – це колове тренування. Діти виконували  підготовчі для метання вправи: прикочування м’яча між стійками,  кидок м’яча від грудей обома руками, розвивали  координацію, гнучкість, виконували  метання в горизонтальну ціль. В заключній частині заняття дітям була запропонована психогімнастика. Вона допомогла  заспокоїтись після гри, та підготуватись до подальшої роботи.

Друге заняття – це заняття у старшій групі. Вчитель  використав   мультимедійну презентацію. В підготовчій частині діти  продовжували вивчати  комплекс ритмічної гімнастики з набивним  м’ячем. Саме цей м’яч допомагає  розвинути  м'язи плечового пояса та підготувати суглоби та подальшої роботи пов’язаної з метанням. Дітям  було запропоновано  грати в знайомі для них ігри.   Спочатку  діти працювали  груповим методом. На одній із станцій перед початком гри діти виконували  спеціальні вправи для метання.  Їх всього три, але вони дуже важливі. Це вправи на гнучкість, на координацію та розвиток кистей рук.

Діти грали в боулінг. Це допомогло їм  закріпити вміння тримати м’яч у руці. Під час заняття діти вибирали  гру за своїм бажанням.  Метання -  складний  та  монотонний вид діяльності. А якщо діти вибирають гру самі, то  вона підвищить їх настрій а також допоможе  закріпити рухові навички.

Під час обговорення занять було відмічено високу професійність всього педагогічного складу закладу: вчителя фізичної культури Торубари Л.А., музичного керівника Мирошніченко Т.В., вихователів: Осадчук Є.П., Щербіни Г.Г., Бігунець А.А.

Гості звернули увагу на індивідуальний підхід, глибоке знання методики фізичного виховання дошкільників, цікаві методи та  прийоми навчання дітей дошкільного віку.

В дошкільному навчальному закладі № 74 «Якорьок» Центрального району відбулося методичне об’єднання для інструкторів з фізичної культури міста за темою: «Ходьба та лазіння як основні види рухів: методика навчання рухам дітей дошкільного віку».


Н
а базі ДНЗ № 12 відбулося  методичне об’єднання вихователів груп раннього віку Заводського району з теми  « Розвиток наочно- дійового мислення та навичок ліплення  у системі сенсорного вииховання дітей раннього віку» .В ДНЗ  № 65 «Малятко» відбулося методичне об’єднання для вихователів груп раннього віку Ленінського району з теми: «Розвиток наочно-дійового мислення та навичок ліплення у системі сенсорного виховання дітей раннього віку»


ДНЗ№ 118 представлено -  «Методику навчання дітей дошкільного віку ходьбі та лазінню»На базі ДНЗ № 103 «Берегиня»  відбулося кущове методичне об`єднання 
для вихователів груп раннього віку Корабельного районуНавчально - виховний комплекс "Чайка"
«ПРАВА ДІТЕЙ ТИ ДОБРЕ ЗНАЙ, ЇХ ШАНУЙ ТА ПОВАЖАЙ»

«На  планеті блакитній, на планеті Земля

У кожної дитини є свої права»

Кредо педагогів ДНЗ№47

 

Всебічний гармонічний розвиток дошкільників у сучасних умовах вимагає єдності й погодженості системи навчально-виховних впливів суспільства, педагогів, батьків. У наш час потрібна людина активна, знаюча свої права й що вміє поважати права інших. З дитячого віку потрібно виховувати впевненість у собі, самоповагу й повагу до інших. Роль родини у формуванні моральних початків, характеру, уміння дитини жити в суспільстві важко переоцінити. Неналежний догляд, поведінкові, соціальні й емоційні проблеми, що виникають у цьому віці, приводять до важких наслідків у майбутньому. Такі базові якості, як самовідчуття й толерантності є основою правового виховання дошкільників. 

В цьому ми переконались під час проведення Дня відкритих дверей «Права дітей ти добре знай, їх шануй та поважай» 25 жовтня 2012 року в дошкільному навчальному закладі №47 «Барвінок».

Гостями заходу стали головний спеціаліст організаційного сектору Миколаївського міського управління юстиції Лілія Григорівна Білоус, начальник Заводського відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції Віталій Сергійович Гунько та батьки вихованців нашого дошкільного навчального закладу.

Організація Дня відкритих дверей передбачала ознайомити батьків з умовами, в яких діти проводять час в дошкільному закладі, встановити співпрацю дошкільного закладу з сім’ями, розширити інформованість батьків про права дітей та захист цих прав.

Відкрила захід завідуюча Сербенюк О.А., яка сказала: «Все колись починається з першого кроку та довіри і, хоча заклад працює лише три роки, але в напрямку з правового виховання проводиться велика систематична робота як з дітьми, так і з педагогами та батьками. Однак такий захід проводиться вперше».

Впродовж дня гості мали змогу здійснити екскурсію по дошкільному навчальному закладу, поспілкуватися з представниками міського управління юстиції та переглянути тематичні заняття в середній групі (вихователь Красиворон О.І.), старшій «А» групі (вихователь Макарова Н.О.), старшій «Б» групі (вихователь Соловйова Н.О.), метою яких було удосконалення знань дітей щодо правових відносин з однолітками та дорослими. Заняття проводились в цікавій ігровій формі з розігруванням ситуацій з життя дітей. Після занять проводилось анкетування, яке виявило рівень обізнаності батьків щодо правового виховання дошкільників.

Яскравим підсумком сумісної роботи педагогів закладу та представників юстиції було показ музично-театралізованої композиції «Що таке щастя?» (вихователь Золотаренко В.А., музичний керівник Безрукова І.В.) за участю дітей театрального гуртка «На гостини до казки» (керівник гуртка – музичний керівник Безрукова І.В.) та безпосереднє спілкування з батьками стосовно захисту прав дитини під час відчуження нерухомого майна, право власності або право користування яким має дитина.

У рамках заходу була організована виставка творчих робіт батьків та дітей «Ми – діти світу», на якій була представлена навчально-методична та художня дитяча література. Гості заходу мали можливість взяти флаєри, листівки та буклети з даної теми.

Проведення Дня відкритих дверей дозволило дошкільному навчальному закладу стати більш відкритим для батьків та громадськості, закріпити між педагогами закладу та батьками вихованців доброзичливі відносини, визначити завдання сумісного правового виховання дітей та їх реалізації.

Батьки переконались, що в закладі створені комфортні психологічні та педагогічні умови для успішного розвитку дитини.

Отже, як говорив видатний український педагог Г.Г.Ващенко «Молодь треба виховувати так, щоб для неї на першому місці стояли обов’язки, а потім уже права; щоб кожна молода людина в першу чергу мала задоволення не з того, що вона посідає в суспільстві те чи інше керівне становище, а з того, що вона чесно виконала свої обов’язки. Таку свідомість слід виховувати в молоді ще з дитинства».

Отже, як говорила видатний український педагог С.Ф.Русова «…Потрібно викликати свідомість дитини, щоб і думка, і добрі почуття її були широко розвинені і що далі все більш керували її вчинками, щоб перед дітьми сіяв культ правди і добра».

 А.М. Дакич,

вихователь-методист ДНЗ №47Сходинки до гармонії у спілкуванні

Діти –  сама незахищена, уразлива й майже повністю залежна від дорослих частина суспільства. Проблема жорстокого поводження з дітьми свідчить про необхідність ретельного вивчення й розробки профілактичних заходів спрямованих на її дозвіл.  Жорстоке поводження визнано однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини у світі.  Без подолання цього  згубного явища не можливо створити умови для повноцінного розвитку дитини, реалізації її особистості.

З огляду на це колектив нашого дошкільного закладу систематично проводить роботу щодо профілактики жорстокого поводження з дітьми: консультації, тренінги, семінари.

24 жовтня в ДНЗ № 65 відбувся семінар з елементами тренінгу «Профілактика жорстокого поводження з дітьми». Під час роботи семінару педагоги поглибили знання щодо застосування різноманітних методів виховання дітей, ознайомилися з різними способами вираження любові до дитини, із сучасними методами роботи з батьками. Вправи, які виконували учасники тренінгу, сприяли усвідомленню чинників, які впливають на самопочуття дитини, формуванню відповідальної поведінки, розвивали навички невербального спілкування та  стимулювали творчу діяльність педагогів.

Дитинство – пора становлення особистості. І саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги і захисту. Тож найближче оточення має забезпечити дитині належний догляд та турботу, а головне – безпечне і радісне існування.

Завідувач ДНЗ № 65 Федченко Н.М.

Вихователь-меодист Геря Н.В.

23.10.12. на базі дошкільного навчального закладу №142 «Зоряний» пройшло кущове методичне об’єднання вихователів дошкільних закладів за темою: «Зображувальна діяльність (аплікація) у художньо-естетичному та розумовому розвитку дітей дошкільного віку», керівником якого є О.М.Чаюн вихователь-методист ДНЗ №103 . В засіданні приймали участь: методист НМЦ Деньговська Л.М., вихователі – методисти та вихователі дошкільних груп ДНЗ № 103, 95, 71, НВК 2 .

         На початку заходу завідуюча ДНЗ Ірина Сергіївна Кириченко познайомила учасників с дошкільним закладом та педагогічним колективом.

         Аплікаційна діяльність не лише цікава для дітей дошкільного віку, але й корисна. У співпраці  педагогами були розглянуті питання впливу аплікаційної діяльності на розумовий та художньо – естетичний розвиток малюків, формування базової якості особистості – самостійність.

         На відкритих заняттях гостям були представлені різні види аплікації: предметна (ІІ молодша, середня групи) та сюжетна (старша група) , методи та прийоми рекомендовані в різних вікових групах. Обговорення побаченого проходило жваво, педагоги висловлювали свої думки та ділилися власним досвідом.

 По закінченню заходу гості  відвідали виставку родинних поробок «Осінні візерунки». Колеги позитивно оцінили роботу колективу, побажали успіхів та творчої наснаги.

18 жовтня 2012 року в ДНЗ №60 «Горобинка» відбулось кущове методичне об’єднання тема якого  «Зображувальна діяльність (аплікація) у розумовому розвитку дітей дошкільного віку». 

З даного питання педагоги прослухали лекцію, яку підготував вихователь-методист Н. Є. Літвінова та переглянули відкриті заняття в садових групах.

Вихователь молодшої групи, Волкова О.Ю., показала заняття з предметної аплікації « Яблучка для Їжачка».  На якому діти продовжували навчатись роботі з пензлем, клейстером та серветкою, розвиваючи при цьому дрібну моторику рук, увагу та естетичний смак.

Вихователь середньої «Б» групи Ю. А. Гураш до уваги колег представила заняття з предметної аплікації «Пригоди ляльки Марічки»,  на якому продемонструвала початкові етапи роботи з ножицями, а саме розрізання квадрата навпіл та по діагоналі.

Вихователь старшої «А» групи О. В. Шевчук поділилась майстерністю проводити заняття з сюжетної аплікації. Темою заняття була «Мультиплікаційна майстерня», на якому діти з головою поринули в світ мультиплікаторів і створювали кадри для мультфільму «Маша та ведмідь».

На кожному з занять вихователі показали свою майстерність у використанні та впровадженні в роботі з дітьми сучасних технічних засобів (диктофону, електронної ляльки, ноутбуку), володінні Базовою програмою, методами та прийомами. А саме головне кожне заняття впливало на аспекти розумового розвитку дітей, що наприкінці кущового методичного об’єднання відмітили всі присутні.


Заглянь в очі дитини–
і ти побачиш
глибини Всесвіту
С.Русова
Пошук
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Сайти дошкільних навчальних закладів міста 
Дошкільна  освіта  Миколаєва  © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz