ДОШКІЛЬНА  ОСВІТА  МИКОЛАЄВА 

Меню сайту
Архів записів
Корисні посилання
Офіційні сайти  Міністерство освіти і науки України  Інститут інноваційних технологій і змісту освіти  Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації  Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради
 
Інформаційні сайти  Освіта . UA  Освітній портал Педагогічна преса  Дошкілля. UA Блог ВГО  
На допомогу педагогам ДНЗ  Семейные «секретики» Психологические консультации по семейным вопросам
Сайт Лии Николаевны Олейник  ukrdeti.com – сайт Катерины Крут, доктора педагогических наук, профессора

Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
javascript:;" rel="nofollow" onclick="new _uWnd('LF', ' ', -250, -110, {autosize:1, closeonesc:1, resize:1 }, {url:'/index/40' } ); return false;

Методичні об’єднання 2013 - 2014 н.р

Народні розписи вивчай – все про традиції пізнай!

3 грудня 2013 року гостинно розкрив двері для відвідувачів кущового методичного об’єднання дошкільний навчальний заклад №53 «Струмочок». Зустріч педагогів відбулась за темою «Декоративне малювання у формуванні ціннісного ставлення дітей дошкільного віку до українських мистецьких традицій». В роботі методичного об’єднання взяли участь вихователі, вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів №23, 52, 53, 74, 12, 141.

Особливості функціонування, комплектації дитячого садка дітьми, педагогічними кадрами розкрила перед присутніми завідуюча «Струмочка» Тьоміна Юнона Радіївна.

Педагоги закладу продемонстрували на практиці застосування сучасних підходів у формуванні ціннісного ставлення дітей дошкільного віку до українських мистецьких традицій засобами декоративного малювання.  Так на занятті з дітьми середнього дошкільного віку за темою «Розмалюємо півника» вихователь Тихонова Олена Олександрівна використала оригінальний сюрпризний момент із залученням ТЗН, провела цікаву дидактичну гру «Півника склади – як він розписаний, поясни», спиралась на художнє слово, проблемні запитання, яскраву наочність, послідовне викладання етапів розпису півника, проговорювання правила виконання та образної назви кожного елемента.

Вдалими назвали спостерігачі прийоми навчання малювання петриківської квітки-«цибулинки», які продемонструвала вихователь старшої групи Гаврилюк Агнесса Іванівна. Педагог активно використала прийоми музейної педагогіки, доцільно застосувала дидактичну гру. Влучними, на думку відвідувачів КМО, виявилися прийоми дослідницької діяльності з цибулинкою, образні порівняння та назви елементів розписй, прийоми навчання дошкільня техніці перехідного мазку.

Під час консультації, яку надала присутнім завідувач ДНЗ №53 Тьоміна Ю.Р., учасники методичного об’єднання отримали змогу порівняти вимоги сучасних програм з питання, поновили свої знання з особливостей методики декоративного малювання в різних вікових групах, дізнались про сучасні методи і прийоми роботи, їх класифікацію. Це допомогло провести ґрунтовне обговорення побаченого, надати колегам поради та пропозиції щодо удосконалення власної педагогічної майстерності. Присутні відзначили відкритість процесу обговорення відвідувачами кущового методичного об’єднання,  які з гідністю можуть відстояти свою думку, висловити не тільки позитивні враження, а і в коректній формі надати пропозиції щодо шляхів удосконалення діяльності.

Відповідно до програми роботи заходу цікаво пройшов майстер-клас з таврійського розпису. Вступне слово перед майстер-класом узяла керівник КМО Бороздіна О.В. Вона познайомила присутніх з творчістю миколаївської художниці, майстрині з таврійського розпису Євгенії Петрівни Бондаренко. Олена В’ячеславівна продемонструвала репродукції картин авторки, озвучила повір’я, легенди Таврії, пов’язані зі змістом цих робіт. Майстер-клас «Секрети Таврійського розпису» було проведено членом спілки художників міста Миколаєва вихователем ДНЗ №29 Лисянською О.О. Присутні отримали змогу познайомитися з символікою розпису, його елементами, на практиці вправлялися у створенні елементів розпису.

Сприяв розширенню знань педагогів щодо удосконалення розвивального середовища з декоративного малювання круглий стіл з обміну досвідом, який став вже традиційним для відвідувачів даного КМО. Особливу увагу і схвалення присутніх отримали посібники, створені руками педагогів ДНЗ №52 «Розпис впізнай, його елементи пригадай» (вих. Марченко А.Ю.), педагогів ДНЗ №141 « Стежками до Лиману» (вих. Деревянко Л.М.), «Предмет склади – розпис назви» (вих. Крючєк Ю.М.), «Про що співають квіти Катерини Білокур», «Петриківські є митці – дивних розписів творці», «Казковий світ Марії Приймаченко» та ін. (за напрацюваннями проблемних груп педагогів закладу).

Підсумки роботи кущового методичного об’єднання підвела керівник КМО  вихователь-методист ДНЗ №141 Бороздіна О.В.


Музика осені

29.11.2013 ДНЗ №29 відбулося методичне обєднання музичних керівників Центрального району: на тему «Традиційні музичні заняття та музичні розваги у системі музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку».

На заході були присутні: методист НМЦ Романюк І.А., представник ОІППО методист музичного виховання Кібалова Т.В.

Методичне об’єднання було проведено з елементами тренінгу під час якого спеціалісти мали можливість проаналізувати заняття, а також відпрацювати практичні вміння: «слухання», «музично-ритмічні вправи», «співи».

Тему музичного заняття презентувала завідувач ДНЗ №29 Яковлєва А.В., психологічний супровід – практичний психолог ДНЗ№29
Петренко К.П.

До уваги присутніх було представлено традиційне заняття в старшій групі «Звуки осені» музичний керівник Соколова Уляна Олександрівна, вихователь  Профатило Любов Петрівна, розвага у молодшій групі «Прощання з осінню» музичний керівник Соколова Уляна Олександрівна, вихователь Нестерова Оксана Сергіївна.

Музичні керівники оцінили практичну частину заходу як високопрофесійну, та отримали задоволення від спільної праці.

Вихователь методист ДНЗ №29   Гончар А.С.
РАДІСТЬ ВІД РУХУ

08.11.2013р в дошкільному навчальному закладі № 29 «Саманта» відбулося методичне обєднання для інструкторів з фізичного виховання Центрального району  на тему «Фізкультурні свята та розваги, дні здоровя як важливі форми організації рухової діяльності дітей дошкільного віку»  

   Людмила Миколаївна Деньговська – методист науково – методичного центру представила присутнім тему методичного обєднання, звернула увагу на основні положення для аналізу розваг, детально зупинилася на нормативній базі.

Завідувач закладу Яковлєва Арина Володимирівна презентувала тему методичного обєднання:  розкрила основні моменти організації та проведення  фізкультурних свят,  розваг, днів  та тижнів здоровя, зробила порівняльний аналіз програм «Дитина» та «Дитина в дошкільні роки»

Практичний психолог Петренко Катерина Петрівна у своєму виступі наголосила на психологічному аспекті та значенні  проведення фізкультурних розваг  з дітьми дошкільного віку.

Присутнім запропонували друкований матеріал зі змістом методичного обєднання.

        Вихователями ДНЗ № 29 Кутняк Іриною Миколаївною, Нестеровою Оксаною Сергіївною, музичним керівником Соколовою Уляною Олександрівною була представлена розвага для дітей молодшого віку «Прогулянка до лісу».  Діти четвертого року життя із задоволенням продемонстрували присутнім свої навички з основних рухів, активно грали у відомі рухливі ігри. Емоційному забарвленню сприяло створення педагогами сюрпризного моменту.

        Вихованці старшої групи разом з вихователями Кутняк Іриною Миколаївною, Казимір Тетяною Валеріївною, музичним керівником Корж Тетяною Володимирівною завзято та активно змагалися у естафетах, грали в рухливі ігри, разом ділили перемогу.

        Присутні проаналізували розваги, відмітили позитивні цікаві моменти, поділилися своїми надбаннями.

                                     Завідувач ДНЗ № 29, Яковлєва Арина Володимирівна
Разом з батьками.

22.11.2013 в дошкільному навчальному закладі № 29 «Саманта» відбулося методичне обєднання вчителів – логопедів Центрального району за темою: «Значення взаємозвязку в роботі вчителя – логопеда і батьків в подоланні порушень звуковимови у дітей дошкільного віку»

Керівник методичного обєднання вчитель – логопед Миколаївського міського логопункту  Малярчук Олександра Євгенівна ознайомила присутніх з темою та завданнями  проведення методичного обєднання. 

Завідувач ММ ПМПК Пріщак Людмила Олександрівна  роз’яснила, як правильно заповнювати документацію – подання для проходження дітьми медико – педагогічної комісії.

Вчитель – логопед ДНЗ № 29 Пастернак А.А. запропонувала присутнім консультацію за темою методичного обєднання у формі презентації, завідувач Яковлєва А.В. розкрила зміст   корекційно – відновлювального простору в ДНЗ, представила нові посібники за темою методичного обєднання, запропонувала переглянути фільм з досвіду роботи з батьками  ДНЗ № 29 вчителя – логопеда Пастернак А.А.

Практичний психолог Марочкіна Д.Г. в своїй консультації  наголосила на важливості співпраці батьків вихованців з педагогами дошкільного навчального закладу.

Вчитель – логопед ДНЗ № 2 Купріна Л.М. зробила огляд статей журналу «Логопед».

А прикрасила роботу педагогів цікава музична драматизація казки «Червона шапочка» у виконанні дітей, батьків, групи для дітей з вадами мовлення «Дзвоники», музичного керівника Корж Т.В.,  вихователя Янітен Р.Д. та вчителя – логопеда Пастернак А.А.

Завідувач ДНЗ № 29 Яковлєва А.В.

5 листопада 2013р. в ДНЗ №144 відбулося кущове методичне об'єднання для вихователів з теми:
" Декоративне малювання у формуванні ціннісного ставлення дітей дошкільного віку до українських мистецьких традицій".

Були показані заняття з декоративного малювання в середній групі "Яворівська пташка" (вихователь: Рекачинська Оксана Анатоліївна) та в старшій групі " Петриківські кетяги калини" ( вихователь: Комарова Маргарита Василівна). Педагоги міста з перегляду занять взяли для себе багато цікавої інформації щодо яворівського та петриківського розпису.29.10.13. на базі дошкільного навчального закладу №7 «Веселка» пройшло кущове методичне об’єднання вихователів дошкільних закладів за темою: «Декоративне малювання у формуванні ціннісного ставлення дітей дошкільного віку до українських мистецьких традицій».
 Керівником якого є Н.О. Бондарь,  вихователь-методист ДНЗ №128. У засіданні взяли участь: вихователі-методисти та вихователі дошкільних груп ДНЗ № 49, 94, 118, 128 .  
Декоративне малювання сприяє всебічному розвитку дитини дошкільного віку: розвитку кругозору, сприймання, уявлення, пам’яті, мислення; у дитини формується ціннісне ставлення до українських мистецьких традицій. Базовий процес «врощування» дитини в культуру допомагає дитині-дошкільнику пізнати самого себе, пишатися своєю країною, усвідомлюючи цінність, а головне, необхідність свого життя не тільки для самого себе, але й для суспільства в цілому.
На початку заходу завідуюча ДНЗ Алла Іванівна Ланіна познайомила учасників с дошкільним закладом та педагогічним колективом.  Вихователь - методист – Каніна Наталія Миколаївна представила учасникам програму роботи методичного об’єднання, надала консультацію з означеної теми.
         На відкритих показах гостям були представлені два заняття з декоративного малювання. Вихователь середньої групи Кравченко Тетяна Василівна провела заняття за темою «Рушничок». Під час якого дошкільнята показали творчі та художні здібності, знання про народні звичаї  та обереги. В старшій групі вихователь Домарацька Олена Іванівна зі своїми вихованцями показали майстерність під час опішнянського розпису та показали знання інших народних розписів.
Обговорення побаченого проходило жваво, педагоги показали свої здібності під час декоративного розпису,  висловлювали свої думки та ділилися власним досвідом.
 По закінченню заходу гості  відвідали виставку народних ремесел  «Народна творчість».  Колеги позитивно оцінили роботу колективу, побажали успіхів та творчої наснаги.
Декоративне малювання у дитячому садку

 

30 жовтня 2013р. на базі дошкільного навчального закладу №48 «Ластівка» проходило кущове методичне об'єднання вихователів груп дошкільного віку за темою «Декоративне малювання у формуванні ціннісного ставлення дітей дошкільного віку до українських мистецьких традицій». У  кущовому методичному об'єднанні приняли  участь педагоги дошкільних навчальних закладів  №29, №85, №92, №123.

Педагоги дошкільного навчального закладу  №48  підготували та провели заняття. Вихователь середньої групи Антипенко Л. В., під час заняття "Сюрприз з чарівної скриньки, познайомила дітей з новим елементом декоративного малювання "мазок". Діти навчились прикрашати свищик елементами декоративного малювання. Вихователь старшої групи Баранова І. І. до уваг колег представила заняття «Маленькі майстри Петриківки», на якому діти познайомилися з методикою малювання елемента " цибулька".

Вихованці показали свої знання у практичній і теоретичній частині. На заняттях діти знайомилися з традиціями українського народу, прилучались до краси народно прикладного мистецтва.

За темою методичного  об'єднання з презентацією у формі консультації виступила вихователь - методист закладу Самойленко І. Г. Цікаву інформацію   про «Психологію ліній - штрихів у дитячому малюнку» надала практичний психолог закладу: Михайлова В. Г. Під час аналізу занять присутніми було визначенно, що рівень знань, умінь і навичок вихованців з декоративного малювання відповідає вимогам чинної програми «Дитина» та віковим здібностям дітей. Використання методів, прийомів, дидактичних ігор та вправ вихователями доречні і методично правильні.

Вихователями ДНЗ №48  була підготовлена виставка виробів народно - прикладного мистецтва, дитячі роботи, ілюстративний матеріал. Педагоги - учасники кущового методичного об'єднання презентували дидактичні ігри за темою.

Керівник методичного об'єднання Яковлєва Арина Володимирівна в формі презентації ознайомила присутніх з творчістю Миколаївської письменниці та художниці Євгенії Бондаренко. А вихователь ДНЗ № 29 Лисянська Оксана Олександрівна провела майстер – клас «Таврійський розпис». На згадку про роботу під час кущового методичного об'єднання педагоги  зробили колективну декоративну аплікацію «Мої враження».  

 Вихователь-методист ДНЗ №48

Самойленко Инна Георгієвнаmso-bidi-language:#0400;}

Проблеми наступності вирішуються разом

    1 вересня перший дзвоник пролунав не тільки для школярів, а й для людей, які взяли на себе обов’язок навчати дітей. Поряд з дитиною протягом навчання завжди знаходиться вчитель.  Але сьогодні держава покладає надання дітям першої освіти саме на педагогів дошкільних навчальних закладів. Головною виступає проблема наступності дошкільної та початкової освіти.

    На базі дошкільного навчального закладу №1 відбувся педагогічний захід, на якому були присутні вихователі дошкільних закладів міста та області, вчителі та директор загальноосвітньої школи №64 Павлюк А.М. Присутні переглянули тематичне заняття з розвитку мовлення  «У гості до Лісовичка», на протязі якого  вихователь Хонич Т.В. розкривала методи та прийоми роботи з формування звукової культури мовлення. Вихователь Босак О.О. показала базисне заняття з математики.


Заглянь в очі дитини–
і ти побачиш
глибини Всесвіту
С.Русова
Пошук
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Сайти дошкільних навчальних закладів міста 
Дошкільна  освіта  Миколаєва  © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz