ДОШКІЛЬНА  ОСВІТА  МИКОЛАЄВА 

Меню сайту
Архів записів
Корисні посилання
Офіційні сайти  Міністерство освіти і науки України  Інститут інноваційних технологій і змісту освіти  Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації  Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради
 
Інформаційні сайти  Освіта . UA  Освітній портал Педагогічна преса  Дошкілля. UA Блог ВГО  
На допомогу педагогам ДНЗ  Семейные «секретики» Психологические консультации по семейным вопросам
Сайт Лии Николаевны Олейник  ukrdeti.com – сайт Катерины Крут, доктора педагогических наук, профессора

Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
javascript:;" rel="nofollow" onclick="new _uWnd('LF', ' ', -250, -110, {autosize:1, closeonesc:1, resize:1 }, {url:'/index/40' } ); return false;

Методичні об’єднання 2013 - 2014 н.р ПРОДОВЖЕННЯ

 

Методичне об’єднання для музичних керівників Ленінського району

«Домінантні музичні заняття, їх роль у музичному розвитку дітей дошкільного віку» в ДНЗ №17

       23 січня 2014 року в ДНЗ №17 м.Миколаєва відбулося методичне об’єднання музичних керівників Ленінського району за темою   «Домінантні музичні заняття, їх роль у музичному розвитку дітей дошкільного віку».

      Захід відбувався під керівництвом Кібалової Т.В., методиста Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, методиста науково-методичного центру управління освіти міської ради, яка надала професійну методичну консультацію в ході її підготовки.

    До перегляду було представлено два музичних домінантних заняття та розвага для дітей старшого дошкільного віку, які підготували музичні керівники закладу Несвєтайлова Л.С., Трифонова Г.В., які мають звання «вихователь-методист».

    Перше домінантне музичне заняття «Зачаклована Терпсіхора» було спрямоване на розвиток музично-ритмічних здібностей дошкільників, (музичний керівник Несвєтайлова Л.С.,  вихователь  Орлова В.В.) В ході заняття в цікавій, ігровій формі було використано різні види дитячої музичної діяльності.  Cтворена атмосфера на занятті сприяла якісному виконанню танцювальних рухів. Зразком танцювального мистецтва став виступ випускників закладу Волошина Іллі та Овдієнко Вікторії, призерів численних конкурсів бального танцю. Роль «Терпсіхори» артистично виконала Сіренко Наталя Валеріївна, мати вихонавця групи Сіренко Вадима.

  Друге домінантне музичне заняття «Подарунок Феї Співу» сприяло розвитку співочих здібностей дітей (музичний керівник Трифонова Г.В.), де роль «Феї Співу» виконала вихователь цієї групи Полещенко Т.М., яка якісним співом, чарівним виглядом спонукала дітей до чистоти інтонування, мелодійності та  злагодженості співу. Під час заняття були використані різні методи та прийоми навчання співу: наочність, метод переконання, ігрові прийоми, спів «ланцюжком», малювання на долонці довгих та коротких звуків тощо.

   Також були використані ІКТ зі зразками танцювального та вокального мистецтва.

   Як підсумок роботи з музичного виховання дітей в дошкільному закладі було проведена  розвага «Подарунки Метелиці-зими» за мотивами української народної казки «Метелиця». В ході розваги діти активно приймали участь в драматизації казки, з бажанням співали, виразно танцювали.  Участь у дійстві дорослих , які виконували свої ролі переконливо, емоційно, артистично сприяло емоційному настрою дітей .

  Під час обговорення присутніми була надана висока оцінка роботи музичних керівників та закладу, який очолює завідувачка Звягіна Л.М.
             « Дошкільне дитинство є найбільш сприятливим періодом формування уявлень про зовнішні властивості предметів: їх форму, колір, розмір, положення у просторі …»
                                           С. Русова

 

23 січня 2014 року в дошкільному навчальному закладі №5 «Салют Перемоги» пройшло методичне об'єднання за темою :«Сенсорне виховання дітей раннього віку засобами малювання».

В роботі методичного об'єднання брали участь :головний спеціаліст дошкільної освіти управління освіти Миколаївської міської ради
Іванова Н.М., методист НМЦ – Деньговська Л.М., вихователі груп раннього віку дошкільних навчальних закладів Центрального району.

На початку заходу завідуюча ДНЗ №5 – Іванова В.А познайомила присутніх із дошкільним закладом та основними напрямками роботи. Вихователь-методист Крикотнюк Т.Ю. представила учасникам програму проведення методоб'єднання та надала консультацію з даної теми.

Учасникам заходу запропонували переглянути заняття в групах раннього віку : «Рукавички для ляльки Оленки», яке провела вихователь Гуменюк Х.К. та «Сніговичок в гостях у малят», яке показала вихователь
Чижевська Т.М.

При обговоренні занять учасники методоб'єднання мали змогу поділитися з вихователями; які проводили заняття,  своїми враженнями та думками. Були відмічені цікаві сюрпризні моменти: Сніговик, різнокольорові  бульбашки, чарівний мішечок.  Доречно підібрані прийоми, вправи та дидактичні ігри; відповідно темі занять підібрано музичний супровід. Присутніми педагогами будо проведено аналіз, дана позитивна оцінка, висловлено подальші побажання вдалої  роботи.Методичне об’єднання вихователів у Дібровоньці

29.01.2014 у дошкільному навчальному закладі № 127 «Дібровонька» пройшло засідання кущового методичного об'єднання вихователі дітей дошкільного віку за темою «Літературні твори у розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку».

У засіданні МО взяли участь: методист Миколаївського методичного центру Романюк І.А., керівник кущового методичного об'єднання вихователь-методист ДНЗ № 132 Слесаренко О.І., вихователі-методисти та вихователі дошкільних закладів № 93, 132, 144, НВК «Чайка».

Завідувач Крупенкова С.Г. познайомила присутніх з дошкільним навчальним закладом. До уваги учасників було представлено відеофільм про садочок.

Вихователями дошкільного навчального закладу № 127 Небосько Г.В., Сташків Н.М. було проведено заняття з художньої літератури, на яких присутні могли побачити багато цікавих методів та прийомів роботи з художніми творами.

Під час  теоретичної частини вихователь-методист Петрущенко Т.П. розкрила питання формування зв’язного мовлення. Детально зупинилась на різноманітті способів навчання дітей переказуванню.

Так як обговорення занять пройшло у вигляді ділової гри «Судовий процес», кожен присутній мав змогу висловити власну думку стосовно занять.

Захід пройшов на діловій, доброзичливій ноті.Методичне об’єднання для вихователів груп раннього віку:

«Сенсорне виховання дітей раннього віку засобами малювання»

      23 січня на базі дошкільного навчального закладу № 103 «Берегиня» відбулося кущове методичне об’єднання для вихователів груп раннього віку Корабельного району з теми: «Сенсорне виховання дітей раннього віку засобами малювання».

    Сенсорне виховання є одним з головних завдань дошкільного виховання, напрямом, який впливає на успішність подальшої соціалізації й навчання дитини. А дошкільний вік є найбільш сприятливим для вдосконалення діяльності органів чуття, що забезпечують повноцінні й різнобічні уявлення про довкілля.

     Під час комбінованих занять «Стрічки для рукавичок» та «Намисто для лялечок» вихователі Столярчук Т. О. та  Манюк О. А. заохочували дітей до обстеження рукавичок та стрічок, вчили малюків сприймати предмети на дотик, розрізняти фактуру. Вихователі спонукали своїх вихованців до спільної та самостійної діяльності, закріплюючи вміння класифікувати за кольором, співвідносити кольори різнорідних предметів.

     Розглянувши та обстеживши предмети,  діти залюбки передали свої враження на папері в малюнках. Малята отримали задоволення та насолоду від малювання стрічок для рукавичок та намист для лялечок.

     А вихователі отримали практичний досвід щодо організації та проведення занять з сенсорики та малювання.

     Зустріч була плідною, динамічною та результативною.

Вихователь – методист Чаюн О. М.
22 січня 2014 р. ДНЗ №75 «Волошка» гостинно зустрів відвідувачів методичного обєднання вихователів груп раннього віку Ленінського району за темою:«Сенсорне виховання дітей раннього віку засобами організації роботи з виховання».

На заході були присутні методисти науково-методичного центру Деньговська Л.М. та Романюк І.А.

Завідувач закладу Волошина О.Б. ознайомила присутніх з закладом та програмою проведення методичного обєднання.

До уваги учасників було представлене заняття з малювання «Рукавичка» ( вихователь Філімоненок О.А. ), в якому педагог запропонувала цікавий прийом використання трафаретів у роботі з дітьми раннього віку, що сприяє збагаченню сенсорного досвіду малюків.

Вихователь-методист Майдибор О.Е. провела міні-лекцію з презентацією з означеної теми. Майстер-клас з малювання «Доріжка для зайчиків» сприяв збагаченню практичного досвіду присутніх щодо використання різноманітних методів та прийомів.

Методист НМЦ Романюк І.А. ознайомила педагогів з структурою предметного та комбінованого заняття з малювання.

Методичне об’єднання пройшло в атмосфері доброзичливого спілкування між колегами, які працюють з дітьми раннього віку.
Ігри з лялькою
    18.12.2013р. в ДНЗ №140 «Малятко»  пройшло кущове методоб'єднання для вихователів раннього віку  за темою «Ігри з лялькою як основа розвитку розмовного мовлення дітей раннього віку», в якому взяли участь вихователі та вихователі – методисти дошкільних навчальних закладів  Корабельного району.
   Відкрила засідання завідуюча ДНЗ №140 Малишева Наталя Іванівна, яка познайомила гостей з роботою  коллективу дошкільного закладу.
Вихователь-методист Турчанович Т.Л. представила учасникам програму роботи методоб'єднання та надала консультацію з даної теми.
Вихователі переглянули гру – заняття з дітьми раннього віку «Одягаємо Катрусю на прогулянку» , що проводила вихователь Потібенко І.М.
  Під час  практичного показу,  Ірина Миколаївна , продемонструвала ефективні методи та прийоми, які сприяли збагаченню й активізації словника дітей, розвитку самостійної діяльності, спонукали дітей доводити розпочату справу до кінця. 
  Методист науково методичного центру Деньговська Л.М. відмітила професіоналізм вихователя Потібенко І.М. та рекомендувала педагогам дошкільних закладів набуті знання використовувати в роботі з дітьми.
«Розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців»

Василь Сухомлинський 

     Саме під таким гаслом 10.12.2013р. в ДНЗ №140 «Малятко», що розташований в   Корабельному районі, пройшло методичне об`єднання вчителів-логопедів  на тему: «Ігри з м’ячем у корекційно-розвиваючій роботі з дітьми дошкільного віку  із ЗНМ».  В методичному заході прийняли участь вчителі - логопеди ДНЗ №101, 103,111, 130, 131,132,134,140,144.

   Відкрила засідання завідуюча ДНЗ №140 Малишева Наталя Іванівна, яка познайомила гостей з роботою творчого колективу спеціалістів, вчителів-логопедів дошкільного закладу. Вона відмітила, що в кожного з них є вже певні  напрацювання в корекційно-відновлюваній роботі з дітьми. Зокрема узагальнені досвіди вчителів логопедів з питання «Використання символів, описових схем та  мнемо таблиць в роботі з дошкільниками» Онисич Т.П. «Формування просодичного компоненту мовлення в дітей дошкільного віку із ЗНМ» Левицька І.М., а вчитель-логопед  Білявська О.М. в загальну систему логопедичної роботи  з дітьми впроваджує  розвивально-дидактичні ігри з використанням м’яча.

     Вчитель-логопед, Оксана Миколаївна,  провела цікаве, захоплююче за ігровим сюжетом індивідуально-групове практичне заняття з дітьми із затримкою психічного розвитку та недорозвитком мовлення. Учасники методичного об`єднання спостерігали, як за допомогою розвиваючих  ігор  з м’ячем: «По  спіралі», «Веселі доріжки» та ін.  діти ефективно долали мовленнєві вади,  розвивали чіткість та виразність мовлення, логічне мислення.  Учасники методичного об`єднання поділились своїми враженнями,   відмітили високу професійність, творчість, компетентність вчителя – логопеда Білявської О.М.  у роботі з дітьми.


«Діти, які грають в ігри. Ігри, в які грають діти.»

«Дитина засвоює легко і швидко

у два-три роки стальки, що і половини

не зможе засвоїти у 20 років старанного

методичного навчання».

К.Д.Ушинський

    04.12.2013 року на базі дошкільного закладу № 23 «Теремок» пройшло методичне об’єднання  для вихователів груп раннього віку дошкільних закладів Заводського району за темою: «Ігри з лялькою як основа розвитку розмовного мовлення дітей раннього віку». Мовлення є одним із перших видів діяльності, яким дитина оволодіває з раннього віку і яке, в свою чергу, допомагає їй пізнати навколишній світ. Однією з ефективних форм розвитку мовлення малюків є ігри з лялькою, саме яким були присвячені запропоновані заняття.

В роботі методичного обєднання взяла участь методист науково-методичного центру – Романюк Ірина Анатоліївна. На початку зустрічі вихователь-методист дошкільного закладу № 23 – Шилова Т.М., презентувала дошкільний заклад, представила програму методичного об’єднання.

        Теоретичну частину розпочала консультація вихователя-методиста, під час якої педагоги мали змогу ознайомитися з особливостями розвитку мовлення дітей раннього віку, особливостями проведення серій ігор з лялькою, пригадати методи і прийоми для активізації мовлення малюків під час ігор.

        Продовжила роботу методичного обєднання практичний психолог закладу – Сірканець Л.І., в матеріалах виступу якої був зроблен наголос на психологічні аспекти мовленнєвого зростання дітей 3-го року життя.

        В практичній частині були представлені наступні заняття: «Штанці та спідничка для Іванка та Наталочки» - вихователь І кат. Кулай О.М. «Купання ляльки» - вихователь вищої категорії
Суслова О.Й.

        Для ефективного обговорення переглянутих занять педагогам були запропоновані карти аналізу, в яких надавалися критерії діяльності і мовлення дітей, діяльності вихователя, спільної взаємодії педагога з дітьми.

        Методист науково-методичного центру – Романюк І.А. – надала рекомендації педагогам, відмітила ефективні прийоми роботи.Заглянь в очі дитини–
і ти побачиш
глибини Всесвіту
С.Русова
Пошук
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Сайти дошкільних навчальних закладів міста 
Дошкільна  освіта  Миколаєва  © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz