ДОШКІЛЬНА  ОСВІТА  МИКОЛАЄВА 

Меню сайту
Архів записів
Корисні посилання
Офіційні сайти Міністерство освіти і науки України Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради
 
Інформаційні сайти Освіта . UA Освітній портал Педагогічна преса Дошкілля. UA Блог ВГО  
На допомогу педагогам ДНЗ Семейные «секретики» Психологические консультации по семейным вопросам
Сайт Лии Николаевны Олейник ukrdeti.com – сайт Катерины Крут, доктора педагогических наук, профессора

Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
javascript:;" rel="nofollow" onclick="new _uWnd('LF', ' ', -250, -110, {autosize:1, closeonesc:1, resize:1 }, {url:'/index/40' } ); return false;

Методичні об’єднання, консультації 2014-2015 н.р.

Методичне об’єднання музичних керівників ДНЗ  №75 «Волошка»

«Розвиток навичок гри на музичних інструментах у системі традиційних і домінантних музичних занять та індивідуальної роботи»

23 квітня 2015 року в дошкільному навчальному закладі №75 відбулося методичне об’єднання музичних керівників. У роботі якого взяла участь завідувач відділу художньо-естетичної освіти, методист з музичного мистецтва Кібалова Тетяна Валеріївна.

 Музичні керівники отримали консультацію «Розвиток навичок гри на музичних інструментах у системі традиційних і домінантних музичних занять та індивідуальної роботи» та переглянули заняття:

 1. «Кульбабка та сонечко» традиційне заняття з дітьми ІІ молодшої групи.
 2. «Три ведмеді» індивідуальне заняття з дітьми середньої групи.
 3. «Подорож Країною звуків та ритмів» домінантне заняття з дітьми старшої групи.

В аналізі проведеної роботи прийняли участь всі присутні.

Гості висловили вдячність за змістовну, цікаву роботу, та корисний, пізнавальний методичний матеріал, якій вони будуть використовувати в своїй подальшій роботі.

Вихователь-методист: Зарічна Є.В.

 

                               « Сонечко» радо зустрічає гостей.

      22 квітня 2015  року в дошкільному навчальному закладі №128 відбулося засідання  кущового методоб'єднання для вихователів ДНЗ №2,12,68,72 на тему «Формування елементарних математичних уявлень, ознайомлення з навколишнім, природою у  групах дошкільного віку у системі  інтегрованих занять». На ньому були присутні головний спеціаліст управління освіти Миколаївської міської ради Іванова Надія Миколаївна, вихователі-методисти та  вихователі дошкільних закладів.

      Завідувач Бондар Наталя Олександрівна ознайомила присутніх  з напрямками роботи  дошкільного навчального  закладу, з педагогічним колективом.

        Вихователь – методист  Семенова Аліна Станіславівна познайомила із планом проведення заходу. Гостям було запропоновано  перегляд  інтегрованих занять  заняття:

         у середній групі - заняття «Річка кличе», на якому діти розповідали про мешканців річки, визначали об’єкти живої та неживої природи та за допомогою карток виклали та пояснили етапи розвитку риби та жаби. Вихователь звернула увагу на охорону водойм від забруднення і показала дітям відео про те, як виглядатиме річка, якщо її не берегти. Разом з цим діти повертали мешканців у водні простори і демонстрували уміння орієнтуватися у просторі відносно себе та інших предметів, знання геометричних фігур та уміння класифікувати їх за ознаками( кольори холодні та теплі, з кутами та без кутів). Мележик Олена Олександрівна використала технологію сенд-плей і надала дітям можливість намалювати та викласти камінцями і мушлями мешканців та рослинний світ річки. Вихованці середньої групи показали уміння порівнювати множини за кількістю предметів та позначати їх за допомогою цифр та знаків.

Діти були дуже зацікавлені процесом пізнання нового і висловили бажання  на наступному занятті дізнатися більше про рослинний світ водойм.

         Діти старшої з вихователем  Фіщенко Інною Миколаївною  встановлювали зв'язок з інопланетянами, для того щоб розповісти їм про зелений колір на глобусі, а саме про рослинний, тваринний світ лісів на занятті « Зелена планета». Діти із захопленням розповідали іншопланетянину про види лісів на нашій планеті, про рослини, які ростуть в цих лісах і на яких ярусах розміщуються.  Вихователь вдало поєднала математичні завдання, а саме розв’язання задач, прикладів, визначення площинних та об'ємних геометричних фігур; завдання витікали одне із одного, мали логічну послідовність. Все це супроводжували слайди, на яких діти могли впевнитися у правильності своїх думок та відповідей.  Малята показали високий рівень обізнаності з даної теми. Їх настільки захопив процес спілкування з гостем, що час промайнув непомітно.

       Під час обговорення переглянутих занять педагогам було запропоновано скласти розумові інтелектуальні картки за змістом переглянутих занять і провести аналіз. Присутні   відмітили  професіоналізм вихователів у підборі матеріалу та використаних методів та прийомів на заняттях, а зв'язок між вихователями та дітьми протягом всього заняття.

       Сподіваємося, що після повернення до своїх колективів і груп нашим колегам буде чим поділитися і що використати у своїй роботі.

      Вихователь-методист  Семенова Аліна Станіславівна.

22.04.15 на базі дошкільного навчального закладу № 48 «Ластівка» пройшло методичне об’єднання вихователів дошкільних закладів за темою «Формування елементарних математичних уявлень, ознайомлення з навколишнім, природою у групах дошкільного віку в системі інтегрованих занять». В засіданні приймали участь: вихователі – методисти та вихователі дошкільних груп ДНЗ № 48, 59, 85, 117, 123.

   На початку заходу завідувач ДНЗ Людмила Олександрівна Пухалевич познайомила учасників з дошкільним закладом та педагогічним колективом.

   Інтегрованим є таке заняття, яке має за мету синтез змісту (способів пізнання)  з декількох тем, розділів програми або видів діяльності навколо однієї теми. У співпраці педагогами були розглянути питання змісту, структури й методики проведення інтегрованих занять, які дають можливість з різних боків пізнати явище, поняття, досягти цілісності знань дітей.

    На відкритих заняттях гостям були представлені інтегровані заняття: в середній групі «Парк», вихователь Беднярська Г.І.; в старшій групі «А» «Подорож Капітошки», вихователь Антипенко Л.В. на кожному з занять розв’язувалися завдання з розвитку сенсорно – пізнавальної сфери, ознайомлення дітей з предметним та природним довкіллям. Вихователі показали свою майстерність у використанні в роботі з дітьми сучасних технічних засобів, володіння Базовою програмою, методами та прийомами. А саме головне - кожна частина заняття впливала на аспект розумового розвитку дітей, що наприкінці методичного  об’єднання  відмітили всі присутні.  

  Обговорення побаченого проходило жваво, педагоги висловлювали свої думки та ділилися  власним досвідом.

21.04.15 на базі дошкільного навчального закладу № 130  пройшло кущове методичне об’єднання вихователів дошкільних закладів за темою: «Формування елементарних математичних уявлень, ознайомлення з навколишнім, природою у групах дошкільного віку в системі інтегрованих занять».
 Керівником якого є  Алдошина  Л.В.  вихователь-методист ДНЗ №82 .  В засіданні приймали участь: вихователі – методисти та вихователі дошкільних груп ДНЗ №  82, 17, 67, НВК - 1, методист НМЦ Романюк І.А.

Інтегровані заняття вимагають особливої чіткості, продуманого й логічного взаємозв’язку матеріалу з різних розділів програми на всіх етапах вивчення теми. Це досягається за умови компактного, сконцентрованого використання матеріалу програми, використання сучасних способів організації дітей на занятті, інтерактивної роботи.
На початку заходу завідуюча ДНЗ Зазелентінова Людмила Володимирівна  познайомила учасників с дошкільним закладом та педагогічним колективом.  Вихователь - методист  Ципляк Жанна Анатоліїна представила учасникам програму роботи методоб’єднання.
         На відкритих показах гостям були представлені два  інтегрованих заняття . Вихователь середньої групи Поповняк Наталія Анатоліївна провела заняття за темою «Квіточки». Під час якого дошкільнята показали свої знання про весняні явища природи, працю дорослих. орієнтування у просторі, порівнянні множин., В старшій групі вихователь Коробенюк Альбіна Ігорівна зі своїми вихованцями проводили екскурсію в порту : розповідали про водний транспорт та його види та призначення,  людей які працюють  в порту, вирішували приклади, порівнювали множини тощо.

 

Обговорення побаченого проходило жваво, виступила методист НМЦ Романюк І.А. , яка ще раз наголосила на основних аспектах інтегрованого заняття.

  Колеги позитивно оцінили роботу колективу, побажали успіхів та творчої наснаги

 

«Формування елементарних математичних уявлень, ознайомлення з навколишнім,

природою у групах дошкільного віку в системі інтегрованих занять»

   17 квітня  2015року на базі ДНЗ №7  пройшло  методичне об’єднання за темою: «Формування елементарних математичних уявлень, ознайомлення з навколишнім, природою у групах дошкільного віку в системі інтегрованих занять».   Дошкільний вік - яскрава, неповторна сторінка в житті кожної  дитини, а  на думку   В.О.Сухомлинського «…Ми повинні виховувати так, щоб дитина почувалася шукачем і відкривачем знань», тому саме цю тему ми обрали  для своєї роботи.

   В роботі методичного об’єднання брали участь     вихователі дошкільних навчальних закладів  №1,49,94,115.

На початку заходу завідуюча    Алла Іванівна Ланіна  познайомила учасників з дошкільним закладом та педагогічним колективом.

        Педагоги   прослухали   консультацію   вихователя  –  методиста  Каніної Н.М,   яка наголосила на необхідності   використання інтегративного підходу до освіти дітей дошкільного віку. Наталя Миколаївна звернула увагу на  форму  проведення  інтегрованих занять,  на їх   нестандартність;  на використання різних видів роботи протягом заняття.  

Методист  зауважила, що методика проведення інтегрованого заняття істотно відрізняється від звичайного. У процесі навчання на інтегрованих заняттях необхідно використовувати такі методи і прийоми, як порівняльний аналіз, зіставлення, пошук, евристична діяльність; проблемні питання, що стимулюють прояв свого роду спільних з педагогом «відкриттів», що допомагають дитині знайти відповідь; різноманітні мовні дидактичні ігри для знайомства з культурно-мовними зразками, активізації словника.  

    Також  з’ясували   які трудності виникають   під час організації та проведення інтегрованих  занять, та дійшли висновку, що інтегроване заняття допомагає вирішити  не безліч окремих завдань, а їх сукупність.

        Вихователь  середньої групи  Продан Л.Г. на занятті  «Подорож лісом»   використала   різноманітний   наочний  і роздатковий   матеріал; технічні засоби  (цікавими були для малят перегляд відеофільму).

      Інтегроване  заняття «Допомога героям казок», яке підготувала  вихователь старшої групи Федоренко С.А., пройшло цікаво за рахунок переключення   різноманітних   видів  діяльності.

Обговорення занять проходило жваво, педагоги висловлювали свої думки з приводу побаченого.  Були відмічені цікаві сюрпризні моменти, створені  проблемні  ситуації,  які стимулюють  активність дітей до пошуку її рішення,  нетрадиційне обладнання,  демонстраційний  матеріал.  Доречно були підібрані  рухливі  ігри та завдання   для розвитку пізнавальної  активності малят.   Колеги позитивно оцінили роботу колективу.

 

«Гра на музичних інструментах в процесі

традиційного заняття та індивідуальної роботи»

   16.04.2015 р. на базі ДНЗ №134 відбулося методичне об’єднання музичних керівників за темою:  «Гра на музичних інструментах в процесі традиційного заняття та індивідуальної роботи». Гостями методичного об’єднання були музичні керівники Заводського району.

  Завідувач ДНЗ №134 Вербицька О.М. розповіла про колектив закладу та ознайомила присутніх з роботою музичного керівника Москаленко Ліни Анатоліївни.  Вихователь-методист Сафонова І.В. презентувала програму  методичного об’єднання та надала консультації з означеної теми,з використанням мультимедійних технологій.

          Гостям було запропоновано для перегляду та аналізу традиційне музичне заняття для дітей старшої групи «Мандрівка до космосу» та індивідуальне музичне заняття для дітей ІІ молодшої групи «Чарівний трикутник, які підготувала музичний керівник Москаленко Л.  А. , спеціаліст першої категорії.

            Різноманітність методів та прийомів, ігрові форми роботи, використання мультимедійної системи та цікавий музичний матеріал захопили дітей старшої групи та гостей під час мандрівки до космосу.

        Вихованців ІІ молодшої групи, на початку заняття, зацікавила «чарівна скриня» з музичними інструментами. Москаленко Л.А. ознайомила дітей з музичним трикутником, навчила грати на  ньому, відтворювати найпростіші рівномірні рими. Діти були у захваті від цього музичного інструменту.

          Учасники методичного об’єднання позитивно оцінили роботу музичного керівника та колективу дошкільного закладу; побажали успіхів та творчої наснаги.

Підсумки засідання підбила методист МОІППО Кібалова Тетяна Валеріївна.

Дякуємо за співпрацю.

Вихователь-методист Сафонова І.В.

 

Методичне обєднання для музичних керівників у ДНЗ №1

15.04.2015 р в ДНЗ №1 «Північне сяйво» відбулося кущове методичне об’єднання на тему «Гра на музичних інструментах в процесі традиційних занять та індивідуальної роботи».

У роботі  методичного об’єднання взяли участь методист науково-методичного центру Романюк І.А., методист лабораторії методики художньо-естетичної освіти МОІППО Кібалова Т.В., музичні керівники Ленінського та Центрального району.

На початку заходу завідувач ДНЗ Панасенко Валентина Сергіївна познайомила учасників з дошкільним закладом,  системою роботи музичного керівника з виховання у дітей естетичного смаку шляхом  навчання гри на музичних інструментах.  Валентина Сергіївна відмітила, що в закладі створенні належні умови для вирішення завдань музичного виховання.

Вихователь-методист Якименко Тетяна Анатоліївна та музичний керівник Бузаєва Наталя Вікторівна надали консультацію за темою методичного об’єднання.

Музичний керівник провела традиційне музичне заняття з дітьми старшої  «А» групи «Казкова музика Весни» та індивідуальне музичне заняття з дітьми старшої «Б» групи «Весняний диво - оркестр».

Під час проведення круглого стола «Вплив використання музичних інструментів на музичний розвиток дитини» обговорення занять проходило жваво, педагоги висловлювали свої думки з приводу побаченого. Присутні відмітили доречно  підібрані методи та прийоми, вправи та дидактичні ігри. Колеги позитивно оцінили роботу музичного керівника, відмітили, що Наталя Вікторівна  має високий професійний рівень та педагогічну майстерність. Заняття були цікаві, включали різні види музичної діяльності дітей. Гості зазначили, що заходи принесли естетичну насолоду і малюкам, і дорослим, тому що метою роботи музичного керівника, насамперед, є почути ніжні акорди дитячих сердечок, поєднати тендітні переливи дитячих голосів із захопленням від музичних вражень, перетворити в чарівну гармонію мелодію дитячої душі!

По закінченню заходу учасники висловили велику подяку адміністрації за теплий прийом, побажали творчого натхнення, успіхів в роботі.

Вихователь – методист Якименко Т.А.

 

«Театр – це чарівний край, у якому дитина радіє, граючи, а у грі вона пізнає світ».

                       С.І. Мерзлякова

31березня 2015 року на базі дошкільного навчального закладу № 123 «Синичка» відбулось методичне об’єднання вихователів груп раннього віку Заводського району за темою: «Розвиток мовленнєвої активності дітей раннього віку шляхом застосування різних видів театру».

У засіданні взяла участь методист науково-методичного центру - Романюк Ірина Анатоліївна.

Завідувач закладу Ревуцька О.В. ознайомила присутніх з закладом та програмою проведення методичного об’єднання.

Учасники методичного об’єднання переглянули заняття в групі раннього віку на тему: «У бабусі на подвір’ї», яке провела вихователь Мороз Н.А. Педагоги побачили,  як за допомогою театралізованої діяльності можна  підвищити мовленнєву активність дітей.

Під час практичного показу Наталя Анатоліївна, продемонструвала ефективні методи та прийоми. За допомогою малих фольклорних жанрів (потішок, забавлянок) та різних видів театру (бі - ба – бо, пальчиковий театр) педагог зацікавила малюків та викликала у них бажання звуконаслідувати та рухонаслідувати свійських птахів. Діти з задоволенням взяли участь у інсценуванні знайомої забавлянки «Півень каже – Кукуріку…».

Теоретичну частину розпочала консультація вихователя-методиста Четвертак К.О., під час якої педагоги пригадали мовленнєві завдання які можливо вирішити під час застосування різних видів театрів. І більш докладно, Катерина Олексіївна, зупинилася на прийомах формування навичок театралізованої діяльності як засобу мовленнєвого розвитку дітей раннього віку.

Продовжила роботу методичного об’єднання практичний психолог закладу – Голуб Л.В., в матеріалах виступу якої було зроблено наголос на розвиток емоційності дітей раннього віку.

Методист науково-методичного центру – Романюк І.А. – надала рекомендації педагогам, відмітила ефективні прийоми роботи.

Присутні педагоги провели аналіз заняття, дали позитивну оцінку та висловили подальші побажання вдалої  роботи.

Закінчилося методичне об’єднання виставкою різних видів театрів, які використовують педагоги у своїй роботі з малюками.

Методичне об’єднання вчителів – логопедів Корабельного району.

24 березня 2015 року в ДНЗ № 144 «Горобинонька» відбулось методичне об’єднання для вчителів – логопедів Корабельного району. Формування лексико – граматичної сторони мовлення у дітей із ЗНМ ІІІ рівня – це основне питання, яке вирішувалося в ході методоб’єднання. У дітей – логопатів з даним діагнозом страждають всі складові лексико – граматичної сторони мовлення: словозміна, словотворення, синтаксична будова речення. Тому необхідно здійснювати корекційну роботу за певними напрямками, використовуючи ефективні методи та прийоми.

Своїми теоретичними та практичними знаннями з даної теми поділилась вчитель – логопед ДНЗ № 144 Комарова М.В. Обравши важку для дітей лексичну тему «Птахи», вона уміло використала словесні ігри «Дятлові телеграми», «Пташине свято» для розвитку фонематичного слуху та словесно-ритмічних навиків; дидактичні ігри «Зимуючі – перелітні птахи», «Пташині родини», «Нагодуємо дитинчат» для збагачення словника граматичної сторони мовлення та розвитку асоціативного і логічного мислення. Вдалим було використання зернотерапії для розвитку тактильно-кінестетичних відчуттів та мілкої моторики рук .

Під час дискусії, яку провела керівник МО Карпова А.Є., присутні висловили позитивні враження про доцільність використання на занятті цікавих методів та прийомів. Посібники з розвитку лексико – граматичного мовлення, які представили вчителі – логопеди Корабельного району, були сучасні та оригінальні.

Керівник Карпова А.Є. визначила високий професійний рівень проведення методичного об’єднання для вчителів – логопедів.

                              Вихователь – методист ДНЗ № 144 Л.А.Бондар

 

17 березня 2015р. в ДНЗ № 148 «Катруся»  відбулося засідання методичного об’єднання  за темою «Розвиток монологічного мовлення дітей дошкільного віку: навчання розповіді за картиною».

В роботі методичного об’єднання приймали участь педагогічні працівники  ДНЗ №29, 64, 84, 87,148.

Учасникам методичного об’єднання були запропоновані:

- Консультація «Складання розповіді за картиною» (вихователь - методист Абба П.Г.)

- Заняття з розвитку мовлення для дітей середнього дошкільного віку на тему «Подорож чарівного промінчика».(вихователь Андрейченко Л.О.)

- Заняття з розвитку  мовлення  для дітей старшого дошкільного віку на тему :»Спогади про зиму». (Вихователь Зіміч О.Б.)

В ході обговорення переглянутих занять були відмічені високий рівень професійної майстерності педагогів.

 

 

26.02.2015р. в дошкільному навчальному закладі № 66 пройшло методичне об'єднання вихователів дошкільних закладів міста № 103, 83, 71, НВК ІІ. Зустріч педагогів відбулася за темою «Розвиток монологічного мовлення дітей дошкільного віку: навчання розповіді за картиною».

Завідувач Донченко Валентина Опанасівна ознайомила присутніх з історією закладу, особливостями його функціонування, педагогічними кадрами, програмою методичного заходу. Вихователь-методист Кафтан Аліна Олегівна під час теоретичної частини надала педагогам змістовну консультацію з даної теми, що дало їм змогу вільно висловлюватися та методично чітко аналізувати переглянуті заняття: «Збираємося на свято», середня група - вихователь Довгань В.Б.; «Ой, весела в нас зима», старша група - вихователь Діденко Г.М..

Колеги відмітили систематичну роботу вихователів з дітьми та правильність застосування прийомів з навчання дітей дошкільного віку розповіді за сюжетною картиною.

 

 

Новітні методики і технології – в роботу вчителя-логопеда дошкільного навчального закладу.

19.02.2015 р. на базі дошкільного навчального закладу №141 «Зірочка» відбулось методичне об’єднання вчителів-логопедів Центрального району. Практичний аспект впровадження новітніх технологій та програм став стрижневим питанням в ході роботи відвідувачів заходу. Присутні педагоги отримали теоретичні та практичні знання щодо використання коректурних таблиць в роботі з дітьми-логопатами. Цьому сприяли проведені вихователем-методистом ДНЗ №141 Бороздіною О.В. та вчителем-логопедом закладу Єланцевою Т.Б. консультація «Коректурні таблиці та дидактичні рамки як ефективний прийом мовленнєвого розвитку  дитини-дошкільника» та практикум «Навчаємо за коректурними таблицями». Як це відбувається на практиці, відвідувачі МО змогли простежити під час відкритого заняття з вихованцями логопедичної групи «А», яке показала вчитель-логопед Тетяна Борисівна.

Під час відкритого показу занять зацікавив присутніх і прийом використання мнемо-схем, спрямований на запам’ятовування дітьми скоромовок. В ефективності використання мнемо-схем присутні отримали змогу впевнитися під час перегляду заняття з логоритміки. За словами відвідувачів, не тільки ці «цікавинки» вони взяли собі до роботи. Влучними, на їхню думку, виявилися під час логопедичного заняття прийоми утворення словосполучень у грі «Склади сніжинку», складання речень з прийменниками за схемами; на логоритміці – прийоми творчого фантазування, пальчикової гімнастики з мішечками з крохмалем, гри на «крижаних паличках» під музичний супровід «Танку Феї Драже» з балету П.І. Чайковського «Лускунчик», «музичні пластичні перетворення», підведення підсумку на основі мнемо-схеми на сніжинках. Під час обговорень занять учасники засідання висловили свої позитивні враження, а також побажання і рекомендації педагогам, які здійснювали відкриті покази, щодо покращення роботи.

Поповнити та закріпити знання про ефективність використання в роботі прийомів мнемотехніки відвідувачі методичного об’єднання змогли під час проведення вчителем-логопедом ДНЗ №22 Демідовою В.А. консультації та міні-практикуму «Мнемотехніка в роботі з дітьми-логопатами».

 Позитивні відгуки і схвалення отримала виставка посібників з розвитку мовлення, оформлена педагогами дошкільного закладу. Присутні відмітили якість, різноманітність, оригінальність, сучасність, естетичність створених посібників.

Усі відвідувачі заходу наголосили на плідності та ефективності роботи методичного об’єднання. Підводячи підсумок, керівник методичного об’єднання вчитель-логопед ДНЗ №68 Шаліна О.В. зазначила, що очікування присутніх, які вони висловили на початку діяльності, виправдалися.

Вихователь-методист ДНЗ №141

Бороздіна О.В.

Розвиток співочих навичок на музичних заняттях в ДНЗ

06.02.2015 року на базі навчально-виховного комплексу  №2 "Зоря",
директор Федорова К.І., відбулося методичне об'єднання музичних керівників
Ленінського району за темою "Розвиток співочих навичок у дітей дошкільного віку".

Гостям було запропоновано для перегляду та аналізу два домінантних (співи) музичних заняття з елементами інтеграції за технологією Якіменко С.І., які підготувала Мірошниченко Тетяна Володимирівна., музичний керівник, спеціаліст  вищої категорії, педагогічне звання "вихователь-методист".

Вихованці ІІ молодшої групи із задоволенням виконували співаночки та будували годівничку для пташенят, щоби потім разом поспівати та пограти.

Хлопці та дівчата старшої групи відправилися до бабусі Ганнусі дізнатися більше про українські народні іграшки та фольклор. Забавлянки та коломийки, лічилки та мирилки, співаночки та хороводні ігри – невичерпне джерело народної мудрості, що розвиває змалечку любов до рідного краю, до рідної культури.

Різноманітність методів та прийомів розвитку голосу дошкільнят, ігрові форми роботи, використання сучасних технологій та цікавий музичний матеріал захопили і дітей, і дорослих.

Усі присутні мали змогу відкрито обговорити побачене, висловити свої враження та пропозиції, обмінятися думками та отриманим практичним матеріалом.

У підсумку методист МОІППО Кібалова Т.В. визначила високий професійний та емоційний рівень проведення методичного об'єднання для музичних керівників Ленінського району. А спеціалісти подякували за цікавий практичний матеріал, який надихає на нові відкриття у сфері музичного виховання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Заглянь в очі дитини–
і ти побачиш
глибини Всесвіту
С.Русова
Пошук
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Сайти дошкільних навчальних закладів міста 
Дошкільна  освіта  Миколаєва  © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz