ДОШКІЛЬНА  ОСВІТА  МИКОЛАЄВА 

Меню сайту
Архів записів
Корисні посилання
Офіційні сайти  Міністерство освіти і науки України  Інститут інноваційних технологій і змісту освіти  Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації  Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради
 
Інформаційні сайти  Освіта . UA  Освітній портал Педагогічна преса  Дошкілля. UA Блог ВГО  
На допомогу педагогам ДНЗ  Семейные «секретики» Психологические консультации по семейным вопросам
Сайт Лии Николаевны Олейник  ukrdeti.com – сайт Катерины Крут, доктора педагогических наук, профессора

Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
javascript:;" rel="nofollow" onclick="new _uWnd('LF', ' ', -250, -110, {autosize:1, closeonesc:1, resize:1 }, {url:'/index/40' } ); return false;

Міський конкурс-огляд на кращій фізкультурно-оздоровчий центр
Вітаємо переможців міського Конкурсу-огляду


на кращій фізкультурно-оздоровчий центр
у групових приміщеннях
дошкільного навчального закладу

У місті Миколаєві у січні-лютому  2011-2012н.р. науково-методичним центром за підтримки управління освіти Миколаївської міської ради з метою виявлення і підтримки творчої праці педагогів дошкільних навчальних закладів, активізації освітньої роботи з фізичного розвитку дітей дошкільного віку, оптимізації методичної роботи з напрямку фізичного виховання; сприяння удосконаленню розвивального предметно-просторового середовища, формування здоров’язберігаючого світогляду дітей та активності малюків у самостійних іграх і вправах проведено Конкурс-огляд на кращий фізкультурно-оздоровчий центр у групових приміщеннях дошкільного навчального закладу (далі ‑ Конкурс).

Конкурс проходив у три етапи внутрішньосадовий, районний (заочний) та  міський (очний).

На участь у районному етапі Конкурсу заявки подали  24 педагоги із 23 дошкільних навчальних заклади №№142, 47, 126, НВК-Чайка, 133, 131, 132, 134, 144, 103, 121, 84, 92, 68, 29, 5 (2), 87, 99, 49, 20, 51, 123, 12. Після відбіркового етапу ‑ перегляду фото-слайд-презентацій фізкультурно-оздоровчих центрів груп ‑ виділено матеріали 20 ДНЗ (№№ 142, 47, 126, НВК-Чайка, 133, 131, 132, 134, 144, 103, 84, 68, 29, 5, 87, 49, 20, 51, 123, 12), які взяли участь у ІІ етапі Конкурсу.

За результатами ІІ (районному) етапу, в якому передбачено оцінювання представленої фото-слайд презентації фізкультурно-оздоровчого центру у груповому приміщенні ДНЗ, в кожному районі міста було визначено переможців. Ними стали: ДНЗ №№5, 29, 84 – Центрального району, ДНЗ №№20, 49, 123 – Заводського району, ДНЗ №№ 47, 126, НВК-Чайка – Ленінського району, ДНЗ №№133, 134, 144 – Корабельного району. Роботи цих закладів якнайбільш відповідали вимогам даного етапу Конкурсу. А саме, у їхніх фото-слайд презентаціях відображено розміщення та оснащення фізкультурно-оздоровчого центру; представлено атрибути для загально розвиваючих вправ дітей у групі, вправ з основних рухів, атрибутику для рухливих ігор, нетрадиційне фізкультурне обладнання. Текст, який супроводжує фото-слайди відзначається чіткістю, послідовністю та змістовністю викладу. Також відмічено оригінальність ідеї фото-слайд-презентації; естетичність оформлення та доцільність змісту паспорту фізкультурно-оздоровчого центру. Варто відзначити, що дошкільними навчальними закладами №№49, 134, 144 представлено відеофільми, які у динаміці відобразили діяльність дітей у фізкультурно-оздоровчих центрах, та за які, відповідно до Положення Конкурсу, ці заклади отримали додаткові бали.

Під час перегляду та аналізу фото-слайд презентацій членами журі було з’ясовано, що у педагогів недостатній рівень технічних вмінь щодо змісту та дизайну презентацій. Складними питаннями для них стали вибір ідеї представлення фізкультурно-оздоровчого центру, складання чіткого, конструктивного тексту, який супроводжуватиме фото-слайди, оформлення паспорту центру.

Третій міський етап Конкурсу став найважчим не лише для педагогів-переможців районного етапу, яким необхідно було на місцях у формі презентації розкрити зміст створеного у групі фізкультурно-оздоровчого центру, а й для журі, якому необхідно було забезпечити об’єктивність оцінювання кожної презентації за такими параметри як: вміння педагога вмотивувати слухачів до теми презентації; логічність, послідовність презентації-виступу; змістовність викладу за кожною складовою фізкультурно-оздоровчого центру, вміння виділити основні ідеї поданого матеріалу (чітко, тезисно); вміння передбачити можливі запитання за змістом презентації, гнучко переключатися та аргументовано відповідати запитання; вільне володіння професійною термінологією, її розуміння, що відображається у мовленні педагога; вміння привернути увагу аудиторії до свого виступу шляхом використання прикладів із практики, виконання дій з атрибутикою центру тощо; вміння висловлювати своє особистісне відношення до викладених фактів; вміння керувати своїми психічними станами; вміння створити у процесі виступу позитивний психологічний клімат; вміння узагальнити викладений матеріал, зробити висновок.

Аналіз презентацій фізкультурно-оздоровчих центрів в умовах ДНЗ засвідчив, що

-  керівники закладів сприяють виявленню, стимулюванню та  підтримці творчої праці педагогів, активізації освітньої роботи всіх спеціалістів закладу з фізичного розвитку дітей дошкільного віку шляхом забезпечення матеріальних умов створення предметно-просторового розвивального середовища  у групах;

-  вихователі-методисти здійснюють методичний супровід професійного зростання педагогів з питань формування здоров’язберігаючого світогляду дітей, активізації їх рухової діяльності у самостійних іграх і вправах, допомагають педагогам у розвитку вмінь презентувати професійну діяльність;

-  педагоги якісно реалізують завдання Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» з питань розвитку рухових якостей малюків, активізації їх рухової діяльності, забезпечуючи послідовну, систематичну освітню роботу в фізкультурно-оздоровчих центрах груп.

Отже, саме цей етап Конкурсу показав творчість, многогранність можливостей педагогів, їх прагнення до саморозвитку і вдосконалення власної професійної діяльності; показав уміння керівників дошкільних закладів управляти найбільш складним процесом – процесом розвитку професійної компетентності кожного педагога, створення колективу однодумців, які прагнуть до якості, ефективності та результативності освітнього процесу. Важливо відмітити уміння керівників вмотивувати педагогів до участі у Конкурсі та забезпечити їм умови праці й підтримку.

Відповідно до результатів ІІІ (міського) етапу Конкурсу, його лідерами визначено ДНЗ №144 та НВК-Чайка. Презентації фізкультурно-оздоровчих центрів, здійснені педагогами цих закладів, якнайбільш відповідали вимогам Конкурсу, вони були творчо обіграні, педагоги виявили невимушеність, гнучкість, викликали позитивно-емоційний професійний інтерес до роботи фізкультурно-оздоровчих центрів.

Якщо у визначенні І місця сумнівів не було, то визначити той, який би заслуговував ІІ та ІІІ місце було занадто складним завданням для всіх членів журі. Адже кожний педагог, який презентував свій  центр, мав у чомусь свої переваги. Педагоги ДНЗ №№20, 84, 133 змогли показати вміння конструктивно представити всі компоненти фізкультурно-оздоровчого центру, аргументовано відповідати на запитання; володіти професійною термінологією. Педагоги ДНЗ №5, 49, 126, 134 виявили вміння привернути увагу аудиторії до свого виступу шляхом використання прикладів із практики, виконання дій з атрибутикою центру.

Але ж Конкурс ‑ є Конкурс. І з яким би бажанням не хотілося б бачити кожного учасника переможцем, відповідно до результатів ІІІ етапу визначено:
І місце – ДНЗ №144 та НВК «Чайка»;
ІІ місце  ‑ ДНЗ №№20, 84, 133;
ІІІ місце ‑  ДНЗ №№ 5, 49, 126, 134;
ІV місце ‑ ДНЗ №№29, 47, 123.

Отже, поздоровляємо  переможців Конкурсу

І місце ‑ Уманську Тетяну Григорівну, вихователя  НВК-«Чайка»; Комарову Маргариту Василівну, Нечитайло Альону Григорівну, вихователів ДНЗ №144;
ІІ місце – Михальчук Наталю Валентинівну, вихователя  ДНЗ№20; Кірічок Світлану Іванівну, вихователя ДНЗ № 84; Лук’яненко Ірину Володимирівну, вихователя ДНЗ №133;
ІІІ місце – Вербицьку Олену Миколаївну, вихователя ДНЗ №5; Пилюгу Ольгу Георгіївну, вихователя ДНЗ №49; Ус Олену Станіславівну, вихователя ДНЗ №126; Бурлаку Ольгу Василівну, вихователя ДНЗ №134.

Сподіваємось, що педагоги, які не стали переможцями, зможуть подолати труднощі, з якими вони стикнулись під час проведення Конкурсу, спрямують свої зусилля на удосконалення педагогічного вміння лаконічно окреслювати основний зміст своєї діяльності з окресленої теми, висловлювати своє особистісне відношення до викладених фактів, узагальнити викладений матеріал, бачити роль дітей у розгортанні їх самостійної рухової діяльності.

Вдячні адміністрації всіх дошкільних навчальних закладів, які взяли участь у Конкурсі, особливо ДНЗ №№5, 20, 49, 84, 126, 133, 134, 144, НВК-«Чайка» за високий рівень представлених робіт.

Також варто відзначити грунтовну, відповідальну роботу у складі ініціативної творчої групи міста щодо розробки Положення Конкурсу та у складі журі Конкурсу, здійснену вихователями-методистами Бондар Н.О. (ДНЗ №128), Гвозденко С.М. (ДНЗ № 78), Шильниковій І.В. (ДНЗ №118), Гладун О.Ф.  (ДНЗ №51), Богомаз С.Ю. (ДНЗ №49), Дакич А.М. (ДНЗ №47), Денисенко М.А. (НВК «Чайка»), Левченко О.Ю. (ДНЗ №126), Поволі С.В. (ДНЗ №59). 

Повертаючись до завдань, окреслених у Конкурсі, з впевненістю можна сказати, що педагоги  дошкільних навчальних закладів міста  професійно та відповідально підійшли до створення та організації роботи з дітьми у фізкультурно-оздоровчих центрах, достойно представили не лише зміст фізкультурно-оздоровчих центрів у своїй групі, а й участь всіх учасників освітнього процесу дошкільного закладу в його створенні.

Участь педагогів у Конкурсі та зміст представлених робіт засвідчило готовність і спроможність дошкільних навчальних закладів забезпечувати якісний рівень фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми та досягати успіхів у педагогічній діяльності.

       Деньговська Л. М., Романюк І. А., методисти НМЦ

Нижче Ви можете познайомитися із презентаціями педагогів, які отримали І місце у Конкурсі

та фото-слайд-презентаціями фізкультурно-оздоровчих центрів всіх переможців Конкурсу.


Заглянь в очі дитини–
і ти побачиш
глибини Всесвіту
С.Русова
Пошук
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Сайти дошкільних навчальних закладів міста 
Дошкільна  освіта  Миколаєва  © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz