ДОШКІЛЬНА  ОСВІТА  МИКОЛАЄВА 

Меню сайту
Архів записів
Корисні посилання
Офіційні сайти  Міністерство освіти і науки України  Інститут інноваційних технологій і змісту освіти  Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації  Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради
 
Інформаційні сайти  Освіта . UA  Освітній портал Педагогічна преса  Дошкілля. UA Блог ВГО  
На допомогу педагогам ДНЗ  Семейные «секретики» Психологические консультации по семейным вопросам
Сайт Лии Николаевны Олейник  ukrdeti.com – сайт Катерины Крут, доктора педагогических наук, профессора

Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
javascript:;" rel="nofollow" onclick="new _uWnd('LF', ' ', -250, -110, {autosize:1, closeonesc:1, resize:1 }, {url:'/index/40' } ); return false;

ПРОДОВЖЕННЯ

В ДНЗ В 101 відбулось кущове методичне обєднання: « Формування   елементарних математичних уявлень у системі сенсорно-пізнавальної діяльності з дітьми дошкільного віку».

                                     Підготувала і провела Вербицька О.М,  вихователь-методист  ДНЗ №101

Інформаційні матеріали  заходу : ЗАВАНТАЖИТИ 

   

 «Хто з дитячих років займається  математикою, той розвиває  увагу, тренує  свій мозок, свою   волю, виховує  наполегливість і завзятість у   досягненні мети».                                                                     О. Маркушевич

 

29 квітня 2014 року на базі дошкільного навчального закладу  № 123 «Синичка» пройшло кущове методичне об’єднання вихователів дошкільних закладів за темою: «Формування елементарних математичних уявлень у системі сенсорно-пізнавальної діяльності з дітьми дошкільного віку».

Вихователь-методист Четвертак Катерина Олексіївна ознайомила присутніх  з програмою роботи методоб’єднання. Надала консультацію з означеної проблеми в якій звернула особливу увагу на пошук і застосування методів та прийомів навчання для формування у дітей математичних уявлень, розвитку психічних функцій.

У теоретичній частині практичний психолог Голуб Лілія Василівна розкрила значення сенсорного виховання у розумовому розвитку дитини.

До уваги учасників методоб’єднання було запропоновано переглянути два заняття, які провели досвідчені педагоги: вихователь середньої групи Левкович С.Ю. «Подорож у казку» та вихователь старшої групи Мороз Н.А. «Допоможемо лісовим звірятам влаштувати супермаркет".   Заняття проведені у цікавій і змістовній формі.

Під час обговорення занять присутні  дали високу оцінку роботі вихователів, надали поради та рекомендації в подальшій роботі, підвели підсумки.

    На завершення педагоги закладу презентували  виставку дидактичних ігор, розроблених власноруч, а гості поділились власним досвідом, щодо підбору та використанню дидактичних та розвивальних ігор для розвитку математичної компетенції дітей. 

Всі присутні на засіданні змогли для себе відзначити багато нового, цікавого, що можна згодом застосувати у своїй роботі.


 

 

Художня література – невичерпне джерело мудрості, знань, духовності, краси художнього слова для розвитку дитини дошкільного віку. Твори художньої літератури розширюють кругозір дитини, розкривають таємниці природи, знайомлять її з подіями давно минулих часів, відкривають невідомі країни. Художня література та дитяча книжка сприяє формуванню фонематичного слуху та правильної звуковимови, збагаченню словника дитини та розвитку зв’язного мовлення.

   Саме цій темі  була присвячена чергова зустріч відвідувачів кущового методичного об`єднання  для вихователів ДНЗ № 29, 48, 85, 92,123, яке відбулось 26.02.2014 на базі ДНЗ № 92 «Світлячок»

     Завідуюча ДНЗ № 92 Колісніченко Людмила Олексіївна, познайомила присутніх з закладом та його педагогами.  Вихователь методист ДНЗ № 92, Шкарнега Наталія Борисівна, провела консультацію для вихователів «Літературні твори у розвитку зв’язного мовлення дошкільників», в якій вона надала змістовну характеристику методів та прийомів роботи з літературними творами.  А практичний психолог дошкільного закладу Трунькова Н.П. в своїй доповіді " Художня література,як засіб емоційного розвитку дошкільників” наголосила, що для маленької дитини художня література й дитяча книжка є потужнім засобом емоційного розвитку.

    На  заняті з художньо-мовленнєвої діяльності в молодшій групі "Рукавичка”, вихователь, Переверзева Марина Павлівна, вміло показала роботу з літературним твором з дітьми цього віку. В старшій групі на занятті «Перезказ казки «Битий - небитого везе» (вихователь Третяк Марина Леонидівна) діти з зацікавленістю виконували завдання від Вовка: описували героїв казки, складали пазли-ілюстрації за мотивами казки, намагались мімікою, жестами та  словами охарактеризувати героїв,   переказували казку за допомогою схем- моделей.

Ретельний аналіз проведених занять, допоміг присутнім  ще раз переконатися в доцільності використаних на заняттях  методів та прийомів для організації переказів.

Заключним акордом став круглий стіл на якому присутні показали дидактичні ігри, якими користуються в роботі з дітьми.

Відвідувачі кущового методичного об’єднання одноголосно відмітили достатній рівень організації роботи закладу з мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку.                                              Вихователь-методист ДНЗ № 92 Шкарнега Н.Б.

 
 

Методичне об’єднання вихователів

на базі дошкільного навчального закладу №121

 14 лютого 2014 року, на базі дошкільного навчального закладу №121 «Берізка», пройшло кущове методичне об’єднання вихователів та вихователів-методистів дошкільних закладів №№ 10, 60, 101, 138, 133 м.Миколаїва, за темою «Літературні твори у розвитку зв’язного мовлення дошкільників».

Завідувач Штока В.К. презентувала роботу дошкільного навчального закладу, вихователь-методист Брагіна О.К. ознайомила присутніх з програмою методичного об’єднання, надала консультацію за даною темою.

У практичній частині до уваги присутніх було представлено два комплексних заняття: в середній групі - «Переказ оповідання В.О.Сухомлинського «Найгарніша мама» за ролями», яке провела вихователь Савицька Н.А.; в старшій групі «Б» - «Переказ російської народної казки  «Лисичка-сестричка і сірий вовк»  з опорою на план-схему», вихователь Горновська О.М. Під час заняття вихователі продемонстрували ефективні методи і прийоми з розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку, а вихованці показали свої мовленнєві уміння та навички.

Учасники методичного об’єднання проаналізували переглянуті заняття, надали рекомендації вихователям, відзначили вдалі прийоми.

 

 


 «Хто ніколи не любив –

полюби завтра, а хто любить-

завтра полюби знову»

Клавдій Клавдіан

Люди всього світу 14 лютого відзначають День святого Валентина, а дошкільний навчальний заклад № 66 «Вогник» в цей день гостинно зустрів учасників методичного об'єднання з теми «Літературні твори в розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку»

В роботі методичного об'єднання взяла участь методист науково-методичного центру Романюк Ірина Анатоліївна.

Завідувач Донченко В.О. ознайомила присутніх з освітньо-кваліфікаційним рівнем педагогічних працівників, історичною довідкою дошкільного закладу.

В практичній частині були представлені наступні заняття: «Чарівний світ казок» - вихователь вищої категорії з педагогічним званням «вихователь – методист» Довгань В.Б., «Бабусині пиріжки» -  вихователь І категорії  Діденко Г.М.

Кафтан А.О., вихователь – методист, надала педагогам змістовну консультацію, що сприяло ефективному обговоренню переглянутих занять.

Доцільно узагальнивши аналіз занять, Романюк І.А.  надала  цінні рекомендації педагогам, відмітила ефективні прийоми роботи.

 

Методичне об’єднання у дошкільному закладі №68

 Мова - втілення думки.

Що багатша думка, то багатша мова.

 Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï!

Борiмося за красу мови, за правильність мови,

за багатство мови…

Максим Рильський

24.01.2014 року в дошкільному навчальному закладі № 68 «Ромашка» пройшло методичне об’єднання вихователів дошкільних закладів з теми «Літературні твори у розвитку зв’язного мовлення дошкільників».

В роботі методичного об’єднання взяли участь методист Миколаївського НМЦ Деньговська Л.М., вихователі-методисти та вихователі ДНЗ № 1, 2, 12, 72. Завідувач дошкільного закладу № 68 Холод І.А.,  познайомила присутніх з дошкільним закладом. Вихователь-методист, Тамбовцева О.О. представила учасникам програму роботи та надала консультацію з даної теми.

До уваги учасників методичного об’єднання було запропоновано переглянути заняття:

У середній групі  на тему: «Знайомство з оповіданням В.О.Сухомлинського «Як хлопчик приголубив сніжинку»(Вихователь, спеціаліст -  Река О.С.)

В старшій груп  на тему: «Мудра Казка завітала» ( Вихователь ІІ категорії,  -  Канівіченко Т.О)

Обговорення занять пройшло жваво та плідно. Під час аналізу учасники методичного об’єднання надали поради та рекомендації в подальшій роботі молодим педагогам, відмітили системність у роботі з даного напрямку.

Вихователь-методист, Тамбовцева О.О.

 


Заглянь в очі дитини–
і ти побачиш
глибини Всесвіту
С.Русова
Пошук
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Сайти дошкільних навчальних закладів міста 
Дошкільна  освіта  Миколаєва  © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz